flaga ue

PROPOLIS

ŻYWE KULTURY BAKTERII

Lactobacillus pentosus

Lactobacillus pentosus – prawidłowy ekosystem miejsc intymnych to wiele korzystnych mikroorganizmów, które utrzymują optymalny skład ilościowy i jakościowy mikroflory bakteryjnej i tym samym przyczyniają się do zachowania jej homeostazy. W przeważającej części są to bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus, w tym L. pentosus, które posiadają zdolność wydzielania tzw. Pentocyn, substancji tworzących niesprzyjające środowisko dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Bakterie L. pentosus zasiedlają pochwę oraz dolny odcinek szyjki macicy, przylegają do nabłonka, utrudniając w ten sposób rozwój i przyleganie niekorzystnych bakterii.

Ilość przyjaznych szczepów bakterii zmienia się w ciągu całego życia kobiety i zależy m.in. od:

  • od fazy cyklu płciowego (poziom korzystnych bakterii Lactobacillusmaleje podczas i po zakończeniu menstruacji, kiedy zmienia się pH miejsc intymnych),
  • od wieku kobiety (poziom bakterii Lactobacillus zmniejsza się wraz z wiekiem, zwłaszcza po menopauzie),
  • od utrzymania optymalnej równowagi w mikroflorze bakteryjnej miejsc intymnych.

Ilość przyjaznych bakterii maleje również w trakcie kuracji antybiotykowej. Dostarczanie przyjaznych bakterii Lactobacillus w codziennej diecie sprawia, że stają się one dominujące w organizmie, a prawidłowy skład mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety zostaje utrzymany.

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj na bieżąco wszystkie informacje o naszych produktach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingów (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r)·
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych/marketingowych drogą elektroniczną (Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r.)